Jak měřit úspěšnost webové aplikace

Klíčové metriky a nástroje

Doba načítání stránky

Rychlost načítání ovlivňuje uživatelský zážitek i pozici ve vyhledávačích. Uživatelé často opouštějí stránky, které se načítají déle než pár sekund.

Doporučené nástroje:

 1. Google PageSpeed Insights

 2. GTmetrix

 3. WebPageTest

Aktivní uživatelé

Počet aktivních uživatelů vám ukáže, jak je vaše aplikace populární a jak se změnila přes čas. Vysoká míra aktivních uživatelů naznačuje silné uživatelské zapojení.

Doporučené nástroje:

 1. Google Analytics

 2. Plausible

 3. Matomo

Míra odskoku

Míra odskoku označuje procento návštěvníků webové stránky, kteří stránku opustí po zobrazení pouze jedné stránky a neuskuteční žádnou další interakci. Vysoká míra odskoku může naznačovat problémy s obsahem, designem, načítáním nebo nepřesným doručováním cílového publika.

Doporučené nástroje:

 1. Google Analytics

 2. Plausible

 3. Hotjar

Konverzní míra

Měření efektivity vašeho prodejního nebo akčního procesu. Vysoká konverzní míra znamená, že uživatelé jednají v souladu s vašimi obchodními cíli.

Doporučené nástroje:

 1. Google Analytics

 2. Optimizely

 3. Mixpanel

Chyby na stránce

Chyby mohou vážně ovlivnit uživatelský zážitek a důvěru. Monitoring chyb vám pomáhá rychle identifikovat a řešit potenciální problémy.

Doporučené nástroje:

 1. Sentry

 2. New Relic

 3. LogRocket

Chování uživatele

Pochopení, jak uživatelé procházejí a interagují s vaším webem, vám může pomoci vylepšit funkce a celkový uživatelský zážitek.

Doporučené nástroje:

 1. Hotjar

 2. Mouseflouw

 3. FullStory

Závěr

Měření úspěšnosti vaší webové aplikace není jen otázkou sledování návštěvnosti. Správným výběrem metrik a nástrojů můžete lépe pochopit, jak vaše aplikace funguje v interakci s reálnými uživateli, a identifikovat oblasti k vylepšení. Výsledkem je lepší uživatelský zážitek a v důsledku i větší obchodní dopad.