Případová studie: Aplikace pro státní správu (NDA)

Převzetí projektu

(Detaily projektu jsou kryté smlouvou NDA. V soukromé zprávě smíme sdílet písemná doporučení.)

Vývoj rozsáhlé aplikace pro státní správu patří k nejtěžším projektům, kterého jsme se zatím účastnili. Převzali jsme 7 měsíců zpožděný projekt s mnoha chybami a špatně zvládnutým kódem. Zákazník navíc očekával design plný animací, který nedávalo smysl kvůli obrovskému množství funkčních chyb a problémům s výkonem tvořit.

Náš přístup

V tomto případě bylo potřeba nastavit projekt úplně od začátku. Začali jsme vyjasněním očekávání zákazníka, nastavením správy tiketů a upřesněním týmových rolí. Naučili jsme se pracovat s nestandardním tiketovacím systémem a pokusili se z něj vymáčknout maximu. Dál se naše pozornost obrátila k automatizaci.

V Microsoft Azure bylo nutné nastavit pipeline tak, aby spouštěla unit testy, kontrolovala formátování kódu a dokonce kontrolovala architekturu řešení (v monorepu NX). Po opravě pipeline následovala oprava samotného nastavení projektu v NX, které bylo provedeno velmi juniorně.

Vytvořili jsme seznam nejzásadnějších technických problémů a problémů použitých řešení (přes 60 hlavních bodů). V průběhu dalších 8 měsíců jsme tento seznam úspěšně realizovali. Vše tak, abychom současně stihli přidávat novou funkcionalitu a dodávat (pro zákazníka) viditelnou hodnotu.

Pevně věříme, že správně nastavený a technicky zvládnutý projekt umožňuje rychlejší vývoj. Tato časová investice do "refaktoringu" se u podobných projektů vrací v horizontu měsíců.

Zpoždění jsme dohnali za 9 měsíců vývoje. Projekt byl hotový před termínem a nyní dál pracujeme na jeho údržbě.

Kvůli NDA nemůžeme sdílet detaily projektu. V soukromé zprávě ale můžeme sdílet písemné doporučení.