Případová studie: Víkendo

Zadání projektu

Aplikace Víkendo

Cílem projektu bylo ověřit životaschopnost nové aplikace pro vyhledávání tipů na výlety. To znamenalo nejprve zprovoznit částečně fungující aplikaci Víkendo, aplikaci odladit a následně zlepšovat na základě zpětné vazby uživatelů.

Náš přístup

Prvním krokem bylo opravit téměř nefungující aplikaci napsanou ve Vue.js, aby návštěvník neměl pocit, že "na něco klikne a aplikace se okamžitě rozbije". Této fáze jsme využili také ke zlepšení kvality kódu s tím, že v horizontu měsíce se nám čas investovaný navíc vrátí.

Druhý krok bylo nasazení metrik pro sledování uživatelů a testování na reálných uživatelých. Sledovali jsme počty vyhledávání, nové registrace, opakované návštěvy profilu, průchod uživatele webem a další.

Během 6 měsíců vznikla uživatelsky přitažlivá aplikace pro vyhledávání výletů dle předem zvolených kritérií s návštevností 3000 lidí denně.

Technologie

Technologie: Vue.js, návrh UI, analýza UX, testování

Miniprojekt pro RegioJet

Projekt Víkendo staví na četných strategických partnerstvích se třetími stranami. Jedním z nich byla spolupráce s tuzemským dopravcem RegioJet během vánočních svátků 2020.

RegioJet nám umožnil prezentovat vyhledávání výletů na jejich titulní stránce regiojet.cz. Naším úkolem bylo vhodně propojit Víkendo s API webu regiojet.cz, přitom zachovat design požadovaný dopravcem. Výsledek si můžete prohlédnout v galerii níže.

Webu Víkendo tato spolupráce přinesla tisíce nových návštěvníků denně.

Galerie

Reference

Vše 100% funkční

„S Lukášem (Bednaříkem) spolupracujeme už několik let. Na obou projektech je silnou osobností a tahounem frontend týmů. Má logické a pragmatické uvažování a je zapojen nejen do kódování, ale především designu a následného vyhodnocení inkrementu. Sám jde příkladem všem členům, koncentruje se na kvalitu a testování. Pokud není spokojený, předělává, dokud není vše 100% funkční.“

— Petr Vávra, zakladatel Víkendo a Company Solution s.r.o.